GİRESUN KALİTE FINDIK YETKİ BELGESİNE YOĞUN İLGİ..

GİRESUN KALİTE FINDIK YETKİ BELGESİNE YOĞUN İLGİ..

Giresun Kalite Fındıklara Değer Katmaya Devam Ediyoruz…

Giresun Kalite Fındıklar Denetim Merci Yürütme Kuruluna müracaat eden Doğancan Fındık, Öztürk Fındık, Uyak Pelet ve Tarım Ürünleri, Necaattin Yılmaz ve Göksu Fındık firmalarına da Coğrafi işaret tescilli Giresun Kalite fındık “YETKİ BELGESİ” verildi. Fiskobirlik Genel Müdür Vekili Turgay ÇAKMAK; firma yetkililerine yetki belgesi verilirken özetle şu açıklamayı yaptı.

“Bugün (04.02.2020) Giresun’da faaliyet gösteren 5 firmaya daha “YETKİ BELGESİ” verilmesi için, Doğancan Fındık, Öztürk Fındık, Uyak Pelet ve Tarım Ürünleri, Necaattin Yılmaz ve Göksu Fındık yetkilileri, Giresun Ticaret Borsamızın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Kahraman, Fiskobirlik Genel Müdür Yardımcısı/Giresun Kalite Fındıklar Denetim Merci Yürütme Kurulu Başkanı Salih Öğütken, Fiskobirlik Tarım Danışmanı/Denetim Merci Yürütme Kurulu Genel Sekreteri Tuğba Koçalioğlu, Fiskobirlik Tarım Danışmanı/Denetim Merci Yürütme Kurulu Üyesi Tayfun İmamoğlu ile bir aradayız. Giresun’da fındık ticaretinde faaliyet gösteren firmalarımızla coğrafi işaret, Giresun Kalite fındık ve sektör hakkında görüş ve önerilerini aldık. Tescil sahibi Fiskobirlik olarak, tescilli Giresun Kalite (tombul, sivri ve kara) fındıklarda yaptığımız çalışmalar ile hedef/stratejilerimizi dile getirdik. Gerek tüketicilerin, gerekse toptan/perakende sektöründeki tedarikçilerin, gerçek Giresun Kalite fındıklara ulaşmasında sorun yaşamamaları için, Denetim ve izleme altında olan gerçek&tüzel işletmeleri tercih etmelerini öneriyoruz.

Bu anlamda, yetkilendirlimiş firmalar linkinde güncel gerçek&tüzel işletmeleri yayınlıyoruz.” Verilen belgelerin Doğancan Fındık, Öztürk Fındık, Uyak Pelet ve Tarım Ürünleri, Necaattin Yılmaz ve Göksu Fındık firmalarına hayırlı olmasını, bol/bereketli kazançlar getirmesini diliyoruz. Coğrafi işaretli ürünler üzerinde ticari faaliyet gösteren gerçek/tüzel işletmelere de buradan çağrımızı tekrarlıyorum. FİSKOBİRLİK’e veya paydaş kuruluşlara müracaat ederek COĞRAFİ İŞARET KULLANIMI YETKİ BELGESİ almalarını tavsiye ediyoruz. Aksi halde, 6769 Sayılı Sınai Mülkiyet Kanununa göre Giresun kalite ismini kullanmaları mümkün olamayacak ve cezai işleme muhatap olacaklardır. Tüketicilerimize de şu tavsiyelerde bulunuyoruz. Denetim ve kontrolden geçmiş Coğrafi işaretli ürün logosu ve hologramı kullanan gerçek&tüzel işletmelerin ürünlerini tercih ediniz.

Bu tercihiniz, dolaylı olarak yerel kalkınmayı ve Coğrafi işaretli ürünleri üreten çiftçileri güçlendireceğini unutmayınız.” Konuyla ilgili olarak Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Kahraman özetle şu açıklamayı yaptı. “Coğrafi işaret tescili sağlanan Giresun Kalite fındıkların kalite ve değeri Dünya’ca bilinmektedir. Bölgemiz ve Ülkemiz açısından farklı bir değere sahip bu ürünümüze hep birlikte sahip çıkmaya gayret ediyoruz. Coğrafi işaret tescilli Giresun Kalite fındık Denetim Merciinde Borsamızda paydaş kuruluş olarak görev almıştır. Giresun Ticaret Borsası olarak, fındık sektörüne/üreticimize hizmet eden Borsamız üyeleriyle bugün buradayız.

Giresun Kalite fındıklara, fındık üreticisine ve İlimize değer katan her projeyi Giresun Ticaret Borsası olarak destekliyoruz. Tescil sahibi Fiskobirlik’in yaptığı bu çalışmaları takdir ediyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz. Buradan tüketicilere/toptan alıcılara seslenerek şu mesajı vermek istiyorum. Denetim ve kontrolden geçmiş Coğrafi işaretli ürün logosu ve hologramı kullanan gerçek&tüzel işletmelerin ürünlerini tercih ediniz. Bu tercihiniz, dolaylı olarak yerel kalkınmayı ve Coğrafi işaretli ürünleri yetiştiren çiftçileri güçlendirecektir. Verilen yetki belgelerinin Borsamız üyesi firmalara hayırlı olmasını, bol/bereketli kazançlar getirmesini diliyorum.” Dedi.

GİRESUN KALİTE FINDIKLAR DENETİM MERCİ YÜRÜTME KURULU

 

 

 

 

 

 
Bu duyuru 2000 ' kez görüntülendi.